GÜNCEL

Gurbetçiler sevinecek

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Seçime kısa bir süre kala her kesimden insanları memnun edecek açıklamalar yapmaya devam ediyor Türkiye ortalamasından daha çok oy aldığı Avrupa'da yaşayan gurbetçileri hükümet yine unutmadı

Gurbetçiler sevinecek

Avrupa'da yaşayan Milyonlarca Gurbetçiyi ilgilendiren bir haber geldi Avrupa’da yaşayan ve Türkiye’den emekli aylığı alan vatandaşların yurtdışında çalışabilmesinin önü açılacak.

Binlerce gurbetçi Avrupa’da çalıştığı için Türkiye’den emekli maaşı alamıyordu. Bu düzenlemeye ilişkin çalışmaların devam ettiğini söyleyen Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, “Avrupalı Türkler Avrupa’da çalışırken Türkiye’den emekli maaşı alamıyorlardı. Şu andaki sistemde 520 Euro’nun altında çalışanlar Türkiye’ye gelip emekli aylıklarını alabiliyorlar.

ÇALIŞMALAR İVEDİLİKLE BAŞLADI

Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem CHP lideri Kılıçdaroğlu, Avrupalı Türklerin özellikle Avrupa’daki STK’ların yoğun baskıları sebebiyle seçim beyannamelerinin içerisine 520 Euro altı değil de 520 Euro üzeri de tam zamanlı çalışan herkesin Türkiye’de gelip emekli maaşı alabileceklerinin yolunu açacaklarını söylediler.

TAM ZAMANLI ÇALIŞIP TÜRKİYE'DEN MAAŞ ALACAKLAR

Dolayısıyla Avrupalı Türkler dört gözle bunu bekliyor. Seçimden sonra Avrupalı Türkler tam zamanlı çalışmaya ‘merhaba’ diyecekler. Bu yasa şu anda hazırlık aşamasındadır. Artık Avrupa’da tam zamanlı çalışan Avrupalı Türk, çok yakında Türkiye’de çıkacak bu yasa ile hem tam zamanlı Avrupa’da çalışıp hem de Türkiye’den emekli maaşlarını alabilecek.

Bu aslında yıllardır söylenen kanayan bir yaraydı. Şimdi Avrupa’da tam zamanlı çalışanların da Türkiye’den emekli maaşı alabilmesi için çalışmalar başlatıldı” dedi.

YöneticiYönetici