DÜNYA

Seçim öncesi hamle

Türkiye seçimlere gidiyor çok kısa bir süre kaldı Pazar günü 100 yıllık geleceğimizi şekillendirecek seçimlere gideceğiz ya %100 bağımsız her alanda yerli ve milli olan bir ülke olacağız yada Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'nın kuklası bir ülke olacağız Pazar günü haç ile hilalil mücadelesi verilecek

Seçim öncesi hamle

Amerika Birleşik Devletleri PKK'nın çağrısı üzerine Milli İstikbarat Teşkilatı  ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı operasyonlara karşı seçim öncesi birçok askeri tesisini terör örgütüne açarak örgüt mensuplarını buralarda korumaya aldı. 700'ü aşkın terörsitin seçim öncesi bu üslere taşındığı öğrenildi.

700 PKK YPG'Lİ İSMİ ABD ÜSLERİNE TAŞIDILAR

 

Millî İstihbarat Teşkilâtı son dönemde etkili operasyonlarla terörle mücadelede fark oluşturuyor. MİT’in Irak ve Suriye’de hareket kabiliyetini çok fazla artması ile PKK yöneticileri sıkışmış durumda.

Özelikle 14 Mayıs seçimleri öncesi korkan üst düzey yöneticiler çıkış arıyordu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve MİT’in PKK’lı yöneticileri imha parolası olarak “Bul ve yok et” stratejisi sonrası koalisyon güçleri yeni bir stratejiye gitti ve onlara kalkan olmaya başladı.

 

SEÇİM ÖNCESİ ABD BAYRAKLI TESİSLER PKK'YA AÇILDI

Koalisyon yönetimine 'özel koruma' talebinin teröristlerden geldiği öğrenildi. PYD-YPG yönetimi koruma gerekçesi olarak da seçim sürecinde verilecek kayıpların Cumhur İttifakı'na puan kazandıracağını öne sürdü. 

Uluslararası koalisyon, bu teklife olumlu cevap vererek Hak el-Omar, Koniko, Rimeylan, Şeddadi gibi bölgelerdeki ABD bayraklı askeri tesisleri PKK’ya açtı. Şu ana kadar Suriye’den 700’ü aşkın ismin bu üslere taşındığı öğrenildi Öte yandan PKK üst düzey kadroları ile birlikte eğitimleri de bu karargâhlarda verme kararı aldı.

 

HDP'Lİ İSME PKK'LI AZİME ARSUN'U 'AVRUPA'YA ÇIKAR' GÖREVİ

Bu arada HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş'e PKK yöneticilerinden Şırnak-Silopi doğumlu Nurşin Botan kod adlı Azime Arsun’u Avrupa’ya çıkarma görevi verildiği iddia edildi. Kandil’den Süleymaniye’ye getirilen PKK elebaşısının Avrupa’ya kaçırılacağı bilgisini alan MİT nakil trafiğini takibe aldı. 

MİT’in Irak Federal Güvenlik Kurumu ile paylaştığı bilgiler dâhilinde önce HDP’li vekilin Erbil’e inişi engellendi ardından Ezidi bir kadın üzerine Süleymaniye’de düzenlenen sahte kimlikle Irak dışına çıkmaya çalışan Azime Arsun, havaalanında gözaltına alındı. 

KANDİL GÖREVLENDİRDİ

Erbil Süleymaniye-Türkiye arasında yaşanan militan nakil trafiği Kandil tarafından yönetildi. Hasan Özgüneş’le birlikte Nahide Ermiş isimli terör yandaşı Azime Arsun’u Avrupa’ya çıkarmakla görevlendirildi. Kapıda işlem esnasında sahte kimliği ile yakalanan PKK’lı kadın teröristin pasaport ve vizesinin de sahte olduğu görüldü.

Türkiye’nin Süleymaniye Havalimanı’nı devre dışı bırakan girişimleri, PKK kanadında silah, lojistik ve militan transferinde ciddi sıkıntıya yol açtı. Güvenlik kaynakları, PKK yönetiminin bu durumdan kurtulmak amacı ile Bağdat ve Erbil seçeneğini devreye soktuğu bilgisini paylaştı.

PKK’lı Nurşin Botan kod adlı Azime Arsun, Şırnak-Erzurum-Hakkâri gibi bölgelerde uzun yıllar yürüttüğü terör faaliyetlerinin ardından 2013 yılı sonrası Suriye’ye gitti. Daha sonrasında Kandil’e dönen PKK’lı kadın terörist KCK yöneticiliğine yükseltildi. Kandil’de hastalanan teröristin Avrupa’ya gönderilmesine karar verildi Rabbim bunlara fırsat vermesin umarız Erdoğan kazanırda Kuzey Suriye ve Kandili bunların başlarına yıkar

YöneticiYönetici