GÜNCEL

Yeni tahmin geldi

Kimin tam 5 yıl daha ülkeyi yöneteceği en kritik seçimlere yalnızca günler kaldı Türkiye 28 Mayısta çok kritik bir seçim yapacak kimin kazanacağınıda artık kestirmek mümkün gibi

Yeni tahmin geldi

Hakan Bayrakçı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuyla ilgili 3 senaryo üzerinden, Sinan Oğan'ın oylarının dağılım tahminini paylaştı. Sonar daha önce, ikinci turda Erdoğan'ın yüzde 52,1; Kılıçdaroğlu'nun 47,9 oy alacağını açıklamıştı.

14 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı veæç milletvekilliği seçimleri için sandık başına giden Türkiye, ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleri için 28 Mayıs'ta sandık başında olacak.

Yüzde 49,52 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yüzde 44,88 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu ikinci turda yarışmaya hazırlanıyor.

3 SENARYO

Henüz bir anket sonucuna ulaşmadıklarını sadece tahminlerini açıkladığının altını çizen Bayrakçı, 3 farklı senaryoya göre muhtemel oy geçişlerini belirtti.

Bayrakçı; Sinan Oğan'ın tarafsız kalma, Erdoğan'ı destekleme veya Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararına göre yüzde 5.2'lik oy dağılımının nasıl olacağını şu şekilde tahmin etti:

Sinan Oğan tarafsız kalırsa;

Yüzde 1.8 Kemal Kılıçdaroğlu'na gider Yüzde 1,8 Recep Tayyip Erdoğan'a gider Yüzde 1.6 sandığa gitmez

Sinan Oğan, ikinci turda Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldığını açıklarsa;

Yüzde 2,2 Kemal Kılıçdaroğlu'na gider Yüzde 1,0 Recep Tayyip Erdoğan'a gider Yüzde 2,0 sandığa gitmez

Sinan Oğan, ikinci turda Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını açıklarsa;

Yüzde 1,8 Kemal Kılıçdaroğlu'na gider Yüzde 2,0 Recep Tayyip Erdoğan'a gider Yüzde 1,4 sandığa gitmez... bakalım neler olacak yalnızca 9 gün kaldı kimin kazanacağını göreceğiz

YöneticiYönetici