GÜNCEL

Yurtdışı oyları açıklaması

Ysk Başkanı gece 01:35 itibari ile çok önemli bir açıklama yaptı Yurtdışı oylarının geçen seçimde katılımın bu seçime göre az olmasına rağmen gece 3:30 da bittiğini bu seçimlerde ise yurtdışından katılımın çok daha fazla olduğunu açıkladı

Yurtdışı oyları açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener açıklamalarda bulundu. Sisteme yurt dışındaki oyların gece 01:35 itibari ile yüzde %30.3 girdiğini belirten Yener, "Sisteme veri girişi devam etmektedir. Herhangi bir aksaklık yaşanmamaktadır." dedi.

YSK BAŞKANI'NDAN YENİ AÇIKLAMA

YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı son açıklamada, "Yurt içinde yüzde 89.64, yurt dışı yüzde 30.34 açıldı. Sisteme veri girişi devam etmektedir. Siyasi parti temsilcileri veri girişini izlemektedir. Veri girişleri siyasi partilerimizle paylaşılmaktadır.. Veri girişinde aksama, gecikme söz konusu değildir.

Süreç önce sandık daha sonra ilçe ve bilahare il seçim kurullarında birleştirme ve YSK'ya aktarmaktadır. Herhangi gecikme, arıza sözkonusu değildir. Tüm sandıklar açıldığı zaman geçici olmayan sonuçları tüm kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

SEÇİMLERE KATILIM ORANI YÜZDE 86,3

Anadolu Ajansı'nın açıkladığı verilere göre; Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri'nde katılım oranı belli oldu. Buna göre seçime katılım oranı yüzde 86,3 oldu.

YURTDIŞI OYLARI SEÇİMİN KADERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

 

Türkiye vatandaşı olup yurtdışında yaşayan Türklerin yaklaşık %90 ı 6 milyonlık kısmı Avrupa Ülkelerinde yaşıyor be bu ülkeler %65 %70 arasında Başkan Erdoğan'a oy veriyor bu seçimlerin kaderini gece değiştirebilir ve Erdoğan ilk turda kazanabilir Ysk Başkanının yaptığı açıklamada 2018 yılına göre  Yurtdışı oylarında büyük bir artış olduğu için sayım yavaş olmuştur verilerin girilmesinde bir aksaklık yoktur açıklamasını yaptı

YöneticiYönetici