YEREL

Manisa Kula’nın içme suyu sıkıntısı son bulacak

Manisa'da Kula merkezin içme suyu sıkıntısına son verecek olan 120 milyon TL bedelindeki 18 kilometrelik içme suyu terfi hattında ilk kazma vuruldu. Hızla ilerleyen proje tamamlandığında hanelere ulaşan suyun verimi artarak içme suyu sorunu son bulacak.

Manisa Kula’nın içme suyu sıkıntısı son bulacak

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerinde içme suyu kalitesini ve verimini artırmak adına dev yatırımlarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kula merkezin içme suyu sıkıntısına son verecek olan 120 milyon TL’lik proje dahilinde ilk kazma vuruldu. Dev altyapı projesini yoğun mesai harcayarak titizlikle sürdüren ekipler çalışmalarını tamamladığında Kula ilçesinin içme suyu sorunu son bulacak. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlerinden Bahadır Zeybek, Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Aydın Topdemir ve MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural da çalışmaların başladığı bölgeye giderek detaylı bilgi aldı.

Projeyle ilgili açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, çalışma kapsamda 5 bin metreküplük biriktirme deposu, 400 metreküplük içme suyu deposu ve pompa istasyonu inşa edeceklerini belirtti. ″SCADA sistemi kuracağız″ diyen Aydınyer, ″Projemizin tamamlanma bedeli ise 120 milyon TL. Artık dev projemizde ilk kazma vuruldu ve altyapı çalışmalarımız başladı. Kulalı hemşerilerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz″  diye konuştu.

YöneticiYönetici