DÜNYA

Sileriz açıklaması geldi

Dünya diken üstünde Türkiye'nin çevresinde kuzey'de Ukrayna ve Rus savaşı Güneyinde ise İsrail savaşı var her zaman İran Amerika ve israili harita'dan silmek ile tehtit ederken bu kez İran tehtitlere maruz kalmaya başladı

Sileriz açıklaması geldi

İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat, Hamas'a destek olmaları halinde İran ve Hizbullah'ın da bedel ödeyeceğini söyleyerek, "Eğer İsrail'e saldırdıklarını anlarsak sadece misilleme yapmayız, yılanın başını keseriz." dedi.

İngiliz tabloid yayıncısı Daily Mail'e konuşan İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat, savaşın yayılabileceğinin sinyalini verdi.

"Eğer İran'ın Lübnan'daki uydu terör örgütü Hizbullah, İsrail'e saldırırsa, İran'daki bütün Ayetullahlar dünyadan silinecek" diyen İsrailli Bakan, Tahran'ı direkt olarak hedef aldı. İsrailli Bakan, Lübnan ve Hizbullah'ın "Hamas'ın ödeyeceği gibi ağır bir bedel ödeyeceğini" söyledi.

Barkat açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İsrail sadece Hizbullah'ı etkisiz hale getirmeyecek. Aksine terör örgütü, kuzey cephesi açarsa biz doğrudan İran'ı hedef alacağız. İran'ın amacı İsrail'e bütün cephelerden saldırmak. Eğer İsrail'e saldırdıklarını anlarsak sadece misilleme yapmayız, yılanın başını keseriz. İran'daki Ayetullahlar gece iyi uyuyamayacak ve eğer kuzeyde cephe açarlarsa onların ağır bir hesap vereceklerinden emin olacağız."

İsrailli Bakan Barkat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İsrail'in düşmanlarımıza çok açık bir mesajı var. Onlara diyoruz ki, bakın Gazze'de neler oluyor, bize saldırırsanız siz de aynı muameleyi göreceksiniz. Sizi yeryüzünden sileriz."

YöneticiYönetici