GÜNCEL

Zekai Paşa açıkladı

15 Temmuz gecesi verdiği emirler ile hafızalara kazınan Zekai Aksakallı Paşa'dan çok önemli itiraflar peş peşe geldi

Zekai Paşa açıkladı

Emekli Korgeneral Zekai Aksakallı, 2011 yılında Şırnak'ın Uludere ilçesindeki yaşanan olayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı Emekli Korgeneral Zekai Aksakallı, "ABD’nin kendi çıkarlarına ve stratejik hedeflerine göre P'KK, PYD, DAEŞ ve FETÖ ve içimizdeki diğer gayri milli unsurlar vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına yönelik faaliyetlerini yakından biliyoruz. 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi de bunlardan biridir." dedi.

Emekli Korgeneral Zekai Aksakallı, M5 Dergi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ardan Zentürk'ün sorularını yanıtladı Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde 2011 yılında yaşanan olayla ilgili konuşan Aksakallı, CIA'nin tuzağı olduğunu söyledi.

İşte Aksakallı'nın o açıklamaları:

Yakın tarihimizde sözde müttefikimiz ABD’nin kendi çıkarlarına ve stratejik hedeflerine göre P'KK, PYD, DAEŞ F'ETÖ ve içimizdeki diğer gayri milli unsurlar vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına yönelik faaliyetlerini yakından biliyoruz. 15 Temmuz 2016 F'ETÖ darbe girişimi de bunlardan biridir. 15 Temmuz’a gelmeden önce sahada bizlerin iyi niyet ve samimi iş birliklerimize rağmen her zaman bir şekilde ihanete uğradığımızı gördük. 2011 yılında Uludere olayı bir istihbarat tuzağıydı. CIA tarafından içimizdeki FETÖ ve P'KK iş birliği ile planlanmıştır. 2015 yılı eylül ayından sonra Ağrı, Tendürek, 40 gün süren Doski Vadisi-İkiyaka Operasyonları’nda FETÖ mensubu askerlerin operasyonları engelleme ve ihanetleri devleti zaafa uğratma süreçleri yaşandı.

YöneticiYönetici