DÜNYA

Almanlara konuştu

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Alman kanalına konuştu seçilirse neler yapacağını anlatan Kemal Kılıçdaroğlu Almanlara vereceği tavizleri anlattı Avrupa Birliğine seçilirse neler yapacağını tek tek anlattı Türkiye'ye gelen kaynağı sorulmayan paralar hakkında da açıklama yaptı

Almanlara konuştu

Kılıçdaroğlu Alman kanalı ARD'ye röportaj verdi. Avrupa Birliği'nin tüm demokratik standartlarının tam olarak uygulanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu siyasi mahkumların da serbest kalması gerektiğini  kara para ile mücadele konusunda ise Avrupa Birliği ne derse yapacağını dile getirdi

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Alman kanalı ARD'ye röportaj verdi.ARD haberinde Kılıçdaroğlu için "Türkiye'nin yeni cumhurbaşkanı olabilir." ifadeleri kullanıldı.

AVRUPA BİRLİĞİNİN İSTEKLERİNİN TAMAMINI UYGULAYACAĞIZ

 

Kılıçdaroğlu verdiği röportajda "demokrasiyi yeniden kuracağın" söyleyerek  “Avrupa Birliği'nin tüm demokratik standartlarını tam olarak uygulayacağız” dedi:

"Türkiye canlılığını kaybetti çünkü demokrasi yok ve tüm güç tek bir kişide. Büyük ekonomik sorunlarımız var. Bunu düzeltmek ve demokrasiyi geri getirmek için, güçlendirilmiş bir parlamenter sistem getirmek istiyoruz. Ve AB'nin yeni bir fasıl açmasını beklemeden Avrupa Birliği'nin tüm demokratik standartlarını tam olarak uygulayacağız."

Siyasi mahkumların serbest kalması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu "Siyasi mahkumlar cezaevinden serbest kalmalı. Eğer Avrupa kararları uygulansaydı, zaten hepsi özgür olacaktı” ifadelerini kullanarak Selahattin D'emirtaş ve Osman Kavala'nın serbest bırakılması vaadini yineledi.

KARA PARA İLE MÜCADELE EDECEĞİZ AÇIKLAMASI GELDİ

Seçildiğinde Türkiye'ye gelen paraların kaynağını soracağını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu her önüne gelenin Türkiye'ye kaynağı belirsiz para getirmesinin  önüne geçeceklerini dile getirdi eğer bu uygulanırsa Avrupa'da yaşayan Milyonlarca gurbetçi zor durumda kalabilir çünkü şimdiye kadar Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan gelen paraların kaynağını sormuyor herhangi bir vergi de almıyordu

 

ALMAN BAŞBAKANI SCHOLZ'A BENZETİLMEK BENİM İÇİN GURUR

 

Kılıçdaroğlu, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a benzetilmesi ile ilgili soruya ise "Bu benim için bir gururdur." cevabını verdi.

Suriyeli mültecilere ilişkin soruları da yanıtlayan Kılıçdaroğlu "Suriye'nin meşru hükümeti ile bir anlaşma imzalayacaklarını" söyledi:

"Suriye'nin meşru hükümeti ile bir anlaşma yapacağız. Ayrıca Türkiye'de yaşayan Suriyeliler Suriye'ye iade edildiğinde yollarını, köprülerini, okullarını, kreşlerini, her şeylerini yeniden yapacağız

ERDOĞAN'I ALMANLARA ŞİKAYET ETTİ

 

Alman basınına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şikayet eden Kılıçdaroğlu "Otoriter bir yönetimin Türkiye'yi nereye götürdüğünü sadece biz değil, bu arada tüm dünya gördü. Bu nedenle biz altı muhalefet partisi, Türkiye'yi otoriter liderliğin elinden almak için bir araya geldik. Ve Avrupa Birliği tarafından öngörülen tüm demokratik standartların getirilmesi için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YöneticiYönetici